Přesnější vyhledávání u programovacích jazyků

Vyhledávání spojené s programovacími jazyky by nyní mělo být jednoduší a to díky nové možnosti vyhledávání, která umožňuje využít i speciální znaky. Od změny si Google slibuje nejen jednoduší vyhledávání, ale i lepší a přesnější výsledky, které budou lépe odpovídat zadání.

Nová změna je primárně zaměřena na programátory, ale může mít vliv i na společnosti, které mají ve svém názvu speciální znaky. V čem celá změna spočívá?

Uveďme si příklad:

Před změnou

Zadáme-li do vyhledávání například c++17, dostaneme výsledky spojené s modelem letadla Boing, které nese označení c17. Speciální znaky v tomto případě nejsou až tak důležité a přednost mají jednoznačně čísla a písmena.

Po změně

Zadáme-li tentokrát do vyhledávání c++17, výsledky by měly primárně cílit na programovací jazyk a témata s ním spojená. Speciální znaky tak dostaly mnohem větší prioritu a lze pomocí nich upřesnit výsledky, které uživatel požaduje.

Google by rád tímto krokem usnadnil práci programátorům, kteří se často setkávají s určitým typem problému nebo kódu a až doteď bylo velmi těžké najít k němu odpovídající řešení. Nyní by měl být proces vyhledávání jednoduší a zároveň by měl nabízet co možná nejpřesnější výsledky.

Jak již bylo zmíněno, změna se dotkne i společností, které mají ve svém názvu speciálními znaky. Uživatelé by jejich webové stránky měli najít jednodušeji a měly by se zobrazovat jako hlavní výsledky.

Nechme se překvapit, s jakými dalšími změnami vyhledávání Google přijde a na jakou oblast budou tyto změny zaměřené. Dobrou zprávou je, že Google naslouchá svým uživatelům a snaží se přizpůsobit prostředí vyhledávání ke spokojenosti každého.